Czy warto ubezpieczyć dom?

Agent ubezpieczeniowy nie poleca wykupienia ubezpieczenia domu tylko dlatego, aby na tym zarobić. Jest to korzystne rozwiązanie dla każdego. Polisa służy do zabezpieczenia się finansowo. Może przecież dojść do zniszczenia nieruchomości na skutek pożaru, zalania lub kradzieży mienia. Nie można być zbyt optymistycznym w przypadku nieszczęśliwych wypadków, bo mogą one przydarzyć się każdemu.

Dlaczego ubezpieczenie domu jest tak bardzo ważne?

Polisa ubezpieczeniowa zapewnia ochronę nieruchomości. Powinno się nią objąć zarówno dom, jak i mieszkanie. Wartościowe mienie może niestety z różnych powodów zostać zniszczone lub skradzione. Warto się zabezpieczyć przed różnymi zagrożeniami. Czasem nie da się ich uniknąć, ale w przypadku polisy można przynajmniej liczyć na wypłacenie odszkodowania. Konsekwencje nieszczęśliwych zdarzeń mogą być bardzo dotkliwe. Bez ubezpieczenia może nie być środków finansowych na odbudowę domu, zakup utraconego wyposażenia. Zdarza się, że dojdzie do całkowitej utraty miejsca do życia, co staje się źródłem ogromnego stresu dla wszystkich domowników.

W najmniej oczekiwanym momencie może wybuchnąć pożar w wyniku uderzenia pioruna, przepięcia, awarii sprzętu elektronicznego, celowego podpalenia. Bardzo poważne w skutkach jest także zalanie z powodu powodzi, uszkodzenia instalacji wodno-kanalizacyjnej. Jeśli dojdzie do zalania sąsiada z piętra wyżej, to niestety mieszkańcy dolnej kondygnacji odczują tego konsekwencje. Do zniszczenia domu mogą przyczynić się też inne zdarzenia jak huragan, gradobicie, wandalizm. Bardzo dotkliwa jest także kradzież cennego wyposażenia. Polisa to sposób na zabezpieczenie się finansowo, gdy przyjdzie zmierzyć się z poważnymi stratami. Można otrzymać odszkodowanie, które pozwoli przynajmniej w części zniwelować skutki powstałej szkody. Już sama wiedza o tym, że jest się chronionym, zmniejsza stres i pozwala czuć się bardziej komfortowo.


Agencja ubezpieczeniowa w Opolu to biuro, w którym każdy może uzyskać najlepszą polisę. Sprzedajemy głównie ubezpieczenia komunikacyjne – OC i AC. Ale możesz tu znaleźć także ubezpieczenia na życie i NNW. Nasz agent ubezpieczeniowy może Ci też doradzić, jaką polisę mieszkaniową wykupić. Dowiesz się także, jaką polisę wykupić, by nie przepłacać.
Nasze biuro to multiagencja. W związku z tym możesz wybrać ubezpieczenie jednego z wielu ubezpieczycieli. Zarówno tych największych i najpopularniejszych, jak i mniejszych towarzystw ubezpieczeniowych. Odwiedź nas i zobacz, co możemy zaproponować w Twoim przypadku.